Link Alımı Nasıl Yapılmalı?

Link Alımı Nasıl Yapılmalı?

Merhaba arkadaşlar, bir çok kişinin yanlış veya eksik bildiği ve günümüzde yılan hikayesine dönmüş durumda olan link alımı hakkında nokta atışı tabiriyle tüm detayları en ince noktasına kadar anlatmaya çalışacağım. Sosyal Ağlar dışında herhangi bir siteden link almadan önce dikkat etmeniz gereken konu sitenizin içerik durumu ve ne kadar süredir yayında olduğudur.  Örneğin; 1 aylık bir web sitesine herhangi bir siteden footer link veya banner reklam veya benzeri bir link çeşidi almanız sitenize yarardan çok zarar sağlayacaktır. Bu yüzden link almadan önce sitemizin en azından bizim önerimiz 4 5 aylık olmasıdır. Bunun sebebi site içeriğinizin fazla olması, otoriter bir yapıda olması gerekmektedir. Bu sayede dışarıdan gelen bağlantıları daha güçlü ve etkili bir şekilde karşılayabilir.

Bir çok forumda veya seo danışmanlarının web sitesinde şu cümleyi görmeniz olağandır. *Footer link almayın* Bu cümleye hem katılıyoruz hem katılmıyoruz. Neden? Seo Danışmanları bu cümleyi kurarken şu düşüncededirler; Bilinçsiz link aldığınız için sitenize olumsuz etki sağlayacaktır. Burada anahtar kelimemiz *bilinçsiz* Footer link almanın yararlarıda büyüktür fakat nasıl almalıyız? Şimdi nasıl yarar sağlar ve nasıl olumsuz etkiler onu açıklayalım.

Link Alımı Nasıl Olumsuz Etkiler?

Öncelikle bir siteden footer link alıyorsak eğer demek ki biz bu siteye güveniyoruz ve bu sitenin tüm sayfalarından bize referans olmasını istemiş oluyoruz. Ve link aldığımız sitenin 10.000 indexi var ise Google sizin sitenize 10.000 adet içerik ile o siteyi referans olarak gösterecektir. Buna benzer toplamda 6 adet web sitesinde link alarak anahtar kelimeleriniz belli bir sıralamaya geldiğimizi varsayalım, herşey güzel gidiyor derken bu linklerin yavaş yavaş kalktığını da varsayalım, ne oldu? Referans gösterilen binlerce bağlantı 1 2 link kaldırıldığı için bizden geri alınıyor buda sitemizin sıralamada gidip gelmesine, sıralamanız da düşmenize hatta devamında sitenizin kısmi spam veya tam spam olarak adlandırdığımız cezaya takılmasını bile sağlayacaktır.

Nasıl Yararlı Link Alabilirim?

Footer link çalışmalarınızı çok güvendiğiniz, bu link bir ömür kalkmaz dediğiniz sitelerden almalısınız. Kendi sektörünüzden alacağınız bağlantı çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca footer link alacağınız siteyi iyi bir analizden geçirdikten sonra almalısınız. Örneğin; Sektörünüzden bir site buldunuz ve bir bağlantı satın alacaksınız. Fakat bu sitenin sahibi sadece sitenin ana sayfasına çalışmalar yapmış, kategori ve yazı sayfalarını es geçmiş ise o sitenin bağlantıları sizin için tamamen çöptür yani işe yaramaz bağlantı türündendir, yarar sağlamayacaktır. Bu yüzden eğer bu şekilde bir site ile karşılaşırsanız tüm sayfalardan bağlantı almak yerine sadece ana sayfasını görecek şekilde link almanızı öneririz. Linkiniz kalkarsa bile 1 adet bağlantı olarak kalkacaktır ve siteniz içinde içinden çıkılmaz bir zorluk yaşatmayacaktır. Ayrıca footer link alacağınız site yukarıda bahsettiğim gibi değil de tüm kategori ve sayfalarına ayrı ayrı çalışılmış bir site ise bu sefer de nasıl çalıştığını spam yapıp yapmadığını analiz etmeniz gerekmektedir. Bunun içinde seoprofiler.com sitesini kullanmanızı öneririm. Düzgün sitelerden doğru link alımı yaparak web sitenizin otoritesini önemli ölçüde arttırmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir