E-Ticaret Siteleri İçin Yalnızca Adwords Yeterli midir?

E-Ticaret Siteleri İçin Yalnızca Adwords Yeterli midir?

E-ticaret sektörüne giriş yaparak hezimete uğrayan kişilerin ortak özelliklerinden biri, sahip oldukları sitenin sadece reklamlarla bir yerlere geleceğini düşünmeleridir. Çünkü reklam vermek demek sürekli cepten yemek anlamına gelir. Dolayısıyla sizler e ticaret siteniz için sürekli reklam verdiğinizde çok kısa sürede elinizdeki parayı bitirmiş olursunuz. Ancak Adwords reklamlarındaki geri dönüş oranı genel olarak oldukça düşüktür. Yani sitenize reklamla gelen 100 kişiden ortalama olarak 1 ya da 2’si reklamı verilen ürünü satın alır. Bu da kazancın az, reklam giderinin fazla olması anlamına geliyor. Bu gibi durumlarda e ticaret sitesi sahipleri bir süre sonra işe ara vermek zorunda kalıyorlar. Çünkü geri dönüş oranının ciddi anlamda az olması onları zorluyor.

e-ticaret-sitelerinde-adwords-yeterlimi

E-ticaret sitesi sahiplerinin dikkat etmeleri gereken konulardan biri e ticaret sitelerindeki en önemli noktalardan birinin SEO olmasıdır. SEO çalışmalarına dikkat edilmeyen e ticaret siteleri, marka değerleri yoksa unutulur ve ortadan kaybolurlar. Bu nedenle e ticaret sitelerindeki SEO çalışmalarına ayrı bir önem vermek gerekiyor. Zaten reklam bütçenizin bir kısmını SEO çalışmalarına ayırdığınızda geri dönüş oranınız da otomatik olarak artıyor. Geri dönüş oranı arttığı takdirde siteniz üzerinden elde edeceğiniz kazanç da artar. Böylece daha fazla kazandığınız için çalışmalarınızı ve reklamlarınızı sürdürebileceksiniz.

E-ticaret siteleri için SEO çalışması yaptırmadığınız takdirde istemeseniz de reklam şirketlerine mahkum olursunuz. Özellikle Adwords tarzı tık başı ücret alan reklam şirketlerine yığınla para verseniz bile reklamlara mahkum olmaktan kurtulamazsınız. Ancak gerekli SEO çalışmalarını yaparak sitenizi belli bir noktaya yükselttiğiniz zaman reklamlara ihtiyacınız kalmayacaktır. Reklamlara ihtiyacınız kalmayacağı için de her ay düzenli olarak harcadığınız para cebinizde kalır. Uzun lafın kısası, e ticaret siteleri için Adwords yetersizdir ve hiçbir zaman tek başına çözüm değildir. Adwords hizmetlerinden yararlanılırken aynı zamanda SEO çalışmalarına önem verilmezse ilgili siteler çöp site olmaktan kurtulamazlar.

One thought on “E-Ticaret Siteleri İçin Yalnızca Adwords Yeterli midir?

  • nazlı

    PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER…

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA