E-Ticaret Sitelerinde Kampanya Yapmak İşe Yarar mı?

E-Ticaret Sitelerinde Kampanya Yapmak İşe Yarar mı?

Her internet sitesi kurulduğu ilk evrede reklama muhtaçtır. Sitenin belli bir kitle tarafından kabul görmesi uzun sürebilir, ancak çalışmaların daima site kalitelisini arttırmaya yönelik olarak yapılması gerekiyor. Standart internet siteleri bir noktada SEO çalışmalarıyla ön plana çıksa da e ticaret siteleri için aynı durum söz konusu değildir. SEO ile yükseltilen bir e ticaret sitesinin tüketicilerin ilgisini çekmesi gerekiyor. Diğer e ticaret siteleri çeşitli kampanyalara sahipken sizin sitenizde bu tarzda kampanyalar yoksa ilgi çekemezsiniz. Kampanyaların nasıl olacağına karar verirken sattığınız ürünleri ve hedef kitlenizi göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin fiyatı yüksek ürünleri satıyorsanız taksit seçeneklerini arttırabilirsiniz. Çünkü finansal olarak o ürünü tek seferde alamayacak olan kişiler taksit seçeneklerini değerlendirerek ürün satın alabilirler. Bu durumda e ticaret siteniz sadece taksit özelliği bulunduğu için bile tercih edilebilir.

e-ticaret-sitelerinde-kampanya-yapmak

E-ticaret sitelerinde aranan özelliklerden biri de ücretsiz kargo hizmetidir. Esasen birçok ürün için kargo bedeli oldukça uygundur. Ancak tüketiciler internet üzerinden bir ürün satın alırken kargo seçeneğinin ücretsiz olmasına özellikle dikkat ediyor. E-ticaret sitenizde satışını yaptığınız ürünlerin tamamının ücretsiz kargo ile gönderilmesi sitenin tercih edilmesini sağlayabilir. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmalarından en uygun fiyatlı olanı ücretsiz kargo seçeneği olarak müşterilerinize sunarken diğer kargo firmalarının fiyat tekliflerini de onlara sunabilmelisiniz. Bu şekilde hem müşterilerinize kargo firması seçme hakkı vermiş olacak hem de onlara ücretsiz kargo hizmeti sunmuş olacaksınız.

E-ticaret sitelerinde sıkça gördüğümüz kampanyalardan biri de bu sitelerde yapılan alışverişler için kupon verilmesidir. Örneğin 1000 liralık alışveriş yapan bir kişiye kazancınızın bir kısmını indirim kuponu olarak verebilirsiniz. Bu şekilde ilk bakışta daha az kazanmış oluyorsunuz, ancak işin detayına indiğinizde bu kampanyanın sizlere daha sadık müşteriler kazandırdığını görürsünüz. Sadık müşteriler kazanmak demek her zaman satış miktarlarının oldukça iyi düzeyde olması anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA