E Ticaret Sitelerinde Mobil Uygulama

E Ticaret Sitelerinde Mobil Uygulama

İnternet kullanımı yaygınlaştıkça insanların alışveriş algıları da değişiklik gösterdi. Kısa bir süre öncesine kadar birçok kişi e ticaret sitelerinden habersizken günümüzde günlük ihtiyaçlar bile e ticaret sitelerinden satın alınabiliyor. Bu durum e ticaret sitelerinin yaygınlaşmasını, artık daha fazla insanın internet üzerinden alışveriş yapmasını sağlıyor. Bazı e ticaret sitelerinin mobil cihazlara özel uygulamasının olduğunu görüyoruz. Genel olarak bu siteler büyük e ticaret siteleridir. Büyük e ticaret sitelerinde bulunan bu özellik istenildiği takdirde her e ticaret sitesine kazandırılabilir. Bunun için yapılması gereken şey e ticaret sitesini mobil uygulamaya indirgemektir. Bu işlem iki farklı seçenekle gerçekleştirilebilir.

e-ticaret-sitelerinde-mobil-uygulama

E ticaret siteleri için uygulama yaptırmak daha fazla insana daha kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Marketlere yükleyeceğiniz uygulama birçok kişi tarafından indirilir. Uygulamayı indiren herkes potansiyel olarak müşteri adayınız olacaktır. Bu kişilere dilediğiniz zaman mobil uygulama üzerinden bildiri gönderme hakkınız da bulunuyor. Ancak uygulamayı bildirim yağmuruna tutmanız doğru olmaz. Sadece geri dönüşü yüksek olacak olan bildirimleri insanlara ulaştırmalısınız. Daha fazla bildirim göndermek uygulamanın cihazlardan kaldırılmasına neden olur. Bu durum satışlarınızın ve kazancınızın azalmasına yol açabilir. Mobil uygulama oluşturmak için bir miktar harcama yaparak mobile özel değişik bir sistemle müşteri adaylarınızın karşısına çıkabilirsiniz. Ancak bu seçenek mobil uygulama oluşturmak için tercih edilebilecek masrafı yüksek olan seçenektir.

E ticaret sitelerinde mobil uygulama oluşturabileceğiniz bir diğer seçenek ise sitenin doğrudan akıllı cihazlara uyarlanmasıdır. Yani uygulamayı indiren kişiler özel bir sistemle değil de sitenizi mobil sürümüyle kullanırlar. Bu tür bir uygulamayı yaptırmak oldukça maliyetsiz olacaktır. Bu da fazla para harcamadan işinizi halletmeniz anlamına geliyor. Her iki seçenekle de potansiyel müşteri adaylarınıza ulaşma şansınız artış gösterir. Bu da satışların artması ve daha fazla kazanmanız anlamına geliyor. Eğer mobil uygulamanız beklediğinizden daha fazla ilgi görürse çeşitli geliştirmelerle bu uygulamayı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Böylece müşterilerinize daha kullanılabilir bir uygulama sunmuş olacaksınız.

One thought on “E Ticaret Sitelerinde Mobil Uygulama

  • nazlı

    çok güzel bir paylaşım teşekkürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA