Facebook Artık Dedikoduları da Gösterecek

Facebook Artık Dedikoduları da Gösterecek

Her geçen gün daha kaliteli ve kullanışlı bir sosyal medya sitesi haline gelen Facebook’un son bombası dedikodular oldu. Buna göre Facebook artık yakınlarınızda olan kişiler hakkında bilgileri sizlere sunacak. Bu özellik hakkında henüz bir açıklama ya da bildiri yapılmadı. Ancak Facebook otomatik olarak belirlediği bazı kullanıcılar sayesinde bu özelliği şimdiden test etmeye başlamış. Facebook dedikodu özelliğini What friends talking about adıyla sunacak. Bu özelliği isteyenler kullanabilecek, dilerseniz özelliği pasif hale de getirebileceksiniz.

facebook-artik-dedikodularida-gosterecek

Arkadaşlarla İlgili Bilgiler Sunulacak

Facebook tarafından şu anda denenen bu özellik sayesinde herkes hakkında bilgi almayacaksınız. Yalnızca sürekli iletişim halinde olduğunuz ve sürekli mesajlaştığınız kişiler hakkında bilgi alabileceksiniz. Sistemi yakınlarınızdaki kişiyi takip ediyor ve size bunun hakkında bilgi veriyor. Örneğin Facebook’ta en çok konuştuğunuz arkadaşınızın bir başka arkadaşının fotoğrafına yorum yaptığını varsayalım. Facebook dedikodu özelliği sayesinde bu durum sizlere bildirilecek. Daha sonra dilerseniz sizler de o gönderiye yorum yapabileceksiniz.

Arkadaşlarınızın Neyle İlgilendiğini Görebileceksiniz

Facebook dedikodu özelliği yalnızca kişilerin etkileşimlerini değil, özelliklerini de sizlere sunacak. Hepimiz Facebook üzerinden çeşitli sayfaları beğeniyor ve bu sayfalarla ilgili çeşitli yorumlar yapıyoruz. Facebook dedikodu özelliği sayesinde artık kimin hangi sayfaları daha çok beğendiğini ve neyi takip ettiğini de görebileceksiniz. Böylece ilgi duyduğunuz kişiler hakkında da çeşitli bilgiler almış olacaksınız.

Facebook’tan Her Gün 1 Yeni Özellik

En büyük sosyal medya sitesi olan Facebook bu yılın her günü farklı bir değişimle karşımıza çıktı. Öyle ki Facebook’un neredeyse günde bir özellik daha kazandığını belirtebiliriz. Sadece özgün özellikler peşinde koşmayan Facebook diğer sosyal medya sitelerinin özelliklerini de takip ediyor. Bu özellikler sayesinde Facebook her geçen gün yeni bir sistemi deneyebiliyor. Üstelik diğer sosyal medya sitelerinin özelliklerini kopyalayan Facebook bunu oldukça profesyonel bir şekilde yapıyor. Bu nedenle Facebook’un yeni özelliklerinin adı da değiştiriliyor. Böylece diğer sosyal medya sitelerini kullanmayan kişiler özelliğin yalnızca Facebook’a has olduğunu sanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA