Google’dan Yeni Reklam Stratejisi: Shop to Look

Google’dan Yeni Reklam Stratejisi: Shop to Look

Google geçmişten bu yana yaptığı geliştirmeler sayesinde daha iyi bir kullanım fırsatı sunuyor. Arama motorunun son güncellemesi ise e-ticaret sitelerinin işine yarayacak. Çünkü tıpkı Google’da yer alan kategoriler gibi Shop to Look kategorisi artık arama sonuçlarına eklenecek. Bu kategori sayesinde arama sonuçlarıyla ilgili olan ürünler de karşınıza çıkabilecek. Ancak bu kategori sadece e ticaret için yapılan aramalarda geçerli olacak. Örneğin bir şey aradığınızda görseller kategorisine girdiğinizde karşınıza aradığınız şeyle ilgili görseller çıkıyor ya da haberler kategorisine girerseniz aradığınız şeyle ilgili haberleri görürsünüz. Shop to Look özelliği sayesinde ise satılan ürünler ya da satılabilecek, tanıtılan ürünler gösterilecek.

googledan-yeni-reklam-stratejisi-shop-to-look

Özel Kutucuklar Oluşturuluyor

Bildiğiniz gibi zaten arama sonuçlarında birkaç e ticaret sitesinin ürünleri çıkıyordu. Ancak bu ürünler farklı bir kategoride değil, arama ana sayfasında çıkıyor. Google tarafından ortaya çıkarılacak olan yenilik sayesinde ise artık bu ürünler sadece ilgili kategorilerde gösterilecek. Yani arama yapan bir kişi ana sayfada reklam içerikli e ticaret ürünleri görmeyecek. Shop to Look bölümünde görünecek olan e ticaret ürünleri de bir kutucuk içinde gösterilecek. Yani reklamlar için özel bir tasarım yapılıyor. Bu tasarım sayesinde birkaç e ticaret sitesinde birden satılan aynı ürünün hangi e ticaret sitesinde kaç paraya satıldığını görebileceksiniz. Bu durumda artık karşılaştırma sitelerine ihtiyaç kalmayacak.

Bu Özellikten Bloggerlar da Faydalanabilecek

Bazı Blogger sitelerinde özellikle moda içerikli ürünler tanıtılıyor. İnternet sitelerinde ise en fazla satılan ürünlerin başında kadın kıyafetleri geliyor. Google Shop to Look özelliği sayesinde Blogger sitesi olanlara da kıyak geçecek. Bu özellik sayesinde seçilen ve ilgi gören Blogger sitelerindeki yazılar da insanlara sunulacak. Böylece ürünün tanıtımını da Shop to Look bölümünde görebileceksiniz. Shop to Look özelliği aynı zamanda Google için yeni bir reklam kaynağı da olacak. Çünkü bu özellik sayesinde sadece bu kategori için de reklamlar alınacak. Böylece Google hem kullanışlı bir altyapı sunmuş hem de kendi için güzel bir reklam kaynağı oluşturmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA