İncir.com Kapandı!

İncir.com Kapandı!

Yaklaşık 4 yıl önce kurulan ve ülkemizdeki e ticaret faaliyetlerini daha iyi bir noktaya getirmek adına çalışmalar yapan İncir.com bugün itibariyle çalışmalarına son verdiğini duyurdu. E ticaret sitesi sahibi olmak isteyen herkesin tercih ettiği ya da bir dönem düşündüğü İncir.com sistemi oldukça ünlüydü. Ancak firma adına açılan şikâyetler ve birçok kişinin mağdur olması sonucunda İncir.com artık daha fazla işlem yapamayacak hale geldi. 2014 yılında 10 Milyon lira ciro elde ederek 2015 yılı için hedeflerinin 100 milyon lira olduğunu söyleyen İncir.com yöneticileri bu hedeflerine de yaklaşmışlardır. Firmanın 2015 yılındaki toplam cirosu 57 milyon lira oldu. Ancak artık İncir.com hizmet vermeyecek. Bu nedenle e ticaret sitesi olan kişilerin artık farklı altyapıları incelemesi gerekiyor.

incir-com-kapandi

E Ticaret Sektöründe Bir Geri Adım Daha

Avrupa ülkeleri ve Amerika’da oldukça yaygın olan e ticaret siteleri ülkemizde de son dönemde yayınlaşmaya başlamıştı. Ancak İncir.com sağlayıcısının faaliyetlerine son vermesi e ticaret sektöründe bir geri adımın daha atılmasına neden oldu. Zira ülkemiz e ticaret konusunda oldukça geride. Çünkü diğer ülkelerde her sektörün özel ve ünlü bir e ticaret sitesi bulunuyor. Ancak ülkemizde her ürünü satan birkaç e ticaret sitesi var ve diğer site sahipleri bu sitelerle yarışamıyor. İncir.com ve benzeri sistemlerle ise zor da olsa büyük sitelerle yarışılabiliyordu. Sağlayıcının kapanması nedeniyle artık e ticaret sektörünün biraz daha zorlaştığını ifade edebiliriz.

Özel Tasarımların Değeri Bir Kat Daha Arttı

Birçok e ticaret sitesi ortak bir e ticaret altyapısı kullanıyor. Ancak ortak altyapılı e ticaret sitelerinin geliştiricileri işlere son verdiğinde e ticaret sitesi sahipleri de sorun yaşıyor. Fakat geliştirilebilen özel bir altyapı kullanan kişiler bu konuda mağdur olmuyorlar. Dolayısıyla sizler de e ticaret sitesi açarak hizmet vermek istiyorsanız bunun için kendinize özel bir tasarım yaptırabilirsiniz. Böylece sitenin patronu da siz olacağınız için hiçbir şekilde sorun yaşamaz, asla mağdur olmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA