Sosyal Medya Reklamlarında Geri Dönüşüm Nasıl Arttırılır?

Sosyal Medya Reklamlarında Geri Dönüşüm Nasıl Arttırılır?

Birçok e ticaret sitesi sahibi sattıkları ürünlerin reklamını çeşitli sosyal medya mecralarında yapıyor. Sosyal medya reklamları Google reklamlarına nazaran daha a maliyetli ancak daha fazla geri dönüş alınan reklamlardır. Bu nedenle sosyal medya reklamları iyi kullanıldığı takdirde e ticaret siteleri için oldukça faydalı olabilir. Ancak sosyal medya reklamlarını kullanırken sürekli geri dönüşümü arttırmak hedeflenmelidir. Geri dönüşümü arttırmak için de birtakım çalışmalar yapılabilir.

sosyal-medya-geri-donusum-arttirma-yollari

Etkileşimi Arttırın

Sosyal medya sitelerinin birçoğunda gönderinin kaç kez paylaşıldığı ve kaç kişinin gönderi için yorumda bulunduğu açık bir şekilde görünür. Eğer bir paylaşımın altında yüzlerce yorum varsa bu paylaşım dikkat çeker. Ancak paylaşımın hiç yorumu yoksa reklamınız ilgi çekmez. Bu nedenle sosyal medya reklamlarını kullanırken çeşitli paravan hesaplarla kendi gönderinize olumlu yorumlarda bulunmalısınız. Böylece insanlar hem ürüne hem de sitenize ilgi gösterir.

Sloganı İyi Belirleyin

Sosyal medya sitelerinde yer alan reklam gönderiniz için seçtiğiniz slogana dikkat etmeniz gerekiyor. Bu slogan ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır. Ortalama bir uzunlukta olacak şekilde belirlediğiniz sloganınız size en iyi geri dönüşüm oranını sağlayacaktır. İyi bir sloganın kinayeli ve kısa olması gerektiğini belirtebiliriz.

Seçtiğiniz Resme Dikkat Edin

Hangi ürünü pazarlamaya çalışıyorsanız çalışın reklam gönderisinde kullanacağınız resmi iyi seçmeniz gerekir. Bu resim ilgi görecek tarzda olursa geri dönüşümünüz artar. Bunun için resim kalitesine, resim boyutuna ve resim üzerinde bulunan yazılara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özelliklerin tamamı bir kombin haline getirildiğinde reklam içerikli gönderiniz daha fazla ilgi çeker.

Doğrudan Link Vermeyin!

Sosyal medya reklamlarında doğrudan sitenizin adresini vermemeniz gerekiyor. Çünkü bu durum sitenizin hemen çıkma oranının artmasına neden olur. Aynı zamanda geri dönüşüm oranını da azaltır. Ancak normal bir paylaşımla reklam yapıp gönderi açıklaması kısmında link verdiğiniz zaman sadece ürüne ilgi duyan kişiler siteye giriş yapar. Böylece geri dönüşüm oranı artar, hemen çıkma oranına da zarar verilmez.

One thought on “Sosyal Medya Reklamlarında Geri Dönüşüm Nasıl Arttırılır?

  • nazlı

    teşekkürler…

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA