Youtube’da Ürün Pazarlanabilir mi?

Youtube’da Ürün Pazarlanabilir mi?

Geçmiş yıllarda internet girişimcileri para kazanabilmek için yalnızca web siteleri kurar, e ticaret siteleri açarak ürün satmaya çalışırlardı. Ancak ilerleyen zamanla birlikte Youtube el değiştirdi ve Google bünyesinde hizmet veren bir firma haline geldi. Dolayısıyla Adwords reklamları artık Youtube için de aktif olarak kullanılabiliyor. Videolara reklam alınabilmesi birçok internet girişimcisin Youtube üzerinden çalışmalar yapmasını sağladı. Öyle ki artık insanlar bir şeyleri araştırırken okumak yerine o konu ile ilgili videoları izlemeyi tercih ediyorlar. Dolayısıyla Youtube’da yer alan kaliteli bir videonun standart bir web sitesi içeriğinden daha fazla iş görebileceğini söyleyebiliriz.

youtubede-urun-pazarlamasi

Youtube girişimcilerinin birçoğu para kazanmak üzere Adwords reklamlarını kullanıyor. Ancak amacınızı farklı tutarak da para kazanmanız söz konusudur. Bunun için e ticaret sitenizde sattığınız ürünler için tanıtım videosu hazırlayabilirsiniz. Örneğin birçok kişinin varlığından habersiz olduğu bir ürünü satmaya çalışıyorsanız bu ürün için eğlenceli bir video hazırlayabilirsiniz. Eğer video beğenilirse kısa sürede bir üne kavuşur ve hedeflediğiniz şeyi elde etmiş olursunuz. Dolayısıyla Youtube’da ürün pazarlama işi için mantıklı bir iş diyebiliriz. Siteye eklemiş olduğunuz videoların altına e ticaret sitenizi linkini ekleyerek aynı zamanda sağlam bir backlink kaynağı da elde edebilirsiniz. Bu şekilde Youtube sayesinde kısa sürede bir üne kavuşur, satışlarınızı beklemediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Youtube’da ürün pazarlamak için önce bir video çekip daha sonra bu videonun reklamla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gerçekten kaliteli bir video çektiyseniz zaten çekmiş olduğunuz video kısa süre içinde tüm sosyal medya sitelerinde yayınlanmaya başlar. Size düşen ise geri dönüşlerle para kazanmak olacaktır. Youtube’da ürün pazarlayarak gerçekten ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz, ancak burada dikkat etmeniz gereken şey özgün bir konsept bulmaktır. Sıradan bir anlayışla hazırladığınız videoların izlenmeyeceğine emin olabilirsiniz. Ancak güncel olayları da değerlendirerek eğlenceli bir video çekerseniz hem kanalınızın ünü artar hem de ciddi anlamda geri dönüş elde edersiniz. Bu da daha kısa sürede daha fazla kazanç anlamına geliyor.

One thought on “Youtube’da Ürün Pazarlanabilir mi?

  • nazlı

    TEŞEKKÜRLER…

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi ARA